ATRAKCJE

sport.png

Sport

W pobliżu znajduje się darmowy kompleks sportowy, wiele pięknych tras rowerowych i biegowych. Windsurfing, kitesurfing oraz pola golfowe

atrakcje.png

Most zwodzony – jeden z nielicznych tego typu mostów w całej Europie, stanowiący nie lada gratkę dla wielbicieli nietypowych konstrukcji. Podnoszenie mostu trwa zaledwie kilka minut, a stanowi wielką atrakcję dla widzów. To właśnie tutaj kręcono sceny do kultowego serialu „Czterej pancerni i pies”.

Mariny – dwa nowo wybudowane porty jachtowe. Pierwsza, sezonowa przystań, stanowi miejsce letnich imprez plenerowych, m.in. ,,Kina na leżakach”, gdzie nieodpłatnie, pod rozgwieżdżonym niebem turyści mogą obejrzeć filmy na kinowym ekranie. Druga, całoroczna, jest miejscem odpoczynku dla żeglarzy, a na jej terenie znajduje się kawiarnia.

Promenada – wybudowana na wydmach na początku zeszłego stulecia, odrestaurowana w 2012 roku, stanowi atrakcyjną trasę spacerową. Została nowocześnie wykończona, wzbogacona o liczne ławki i estetyczne oświetlenie, które nadaje jej wyjątkowego, romantycznego klimatu.

Rejsy wycieczkowe – w sezonie letnim z przystani pasażerskiej wypływają statki wycieczkowe do Kamienia Pomorskiego, po Zalewie Szczecińskim oraz po Bałtyku. Poza nimi dla osób ceniących sobie moc wrażeń oraz adrenalinę, organizowane są rejsy w morze superszybką łodzią RIB.

Festiwal Gwiazd Sportu – najbardziej wyczekiwana, cykliczna impreza w Dziwnowie. W tym czasie do miasteczka zjeżdżają się najbardziej znani sportowcy, których niekiedy można poznać osobiście. Wydarzenie zostało wzbogacone o koncerty muzyczne, występy kabaretów i wybory Miss Sportu. Dodatkową atrakcją jest Aleja Gwiazd Sportu, na której wystawione są repliki medali znanych sportowców.

Nadmorski Park Miniatur – wystawa miniatur latarń morskich polskiego wybrzeża w skali 1:10 oraz replik lokomotyw oraz wagonów kolejowych. Każda polska latarnia ma własną historię, którą poznacie Państwo z ust przewodnika, a po spacerze będziecie mogli udać się na odpoczynek do znajdującej się na terenie parku kawiarni.

Wędkowanie – Dziwnów to doskonałe miejsce dla fanów wędkowania. Poza miejscowym portem, łowić można również w Zalewnie Kamieńskim oraz Jeziorze Martwa Dziwna. Dla reszty turystów jest to okazja do zakupu świeżej ryby od rybaków, bądź uczestnictwa w Dniu Rybaka – lokalnym festynie.

Windsurfing oraz kitesurfing – niezwykła możliwość nauki oraz wypożyczenia sprzętu do sportów wodnych, min. rowerów wodnych czy kajaków. Szkółka znajduje się nad zatoką Jeziora Wrzosowskiego w pobliskim miasteczku oddalonym od Dziwnowa 3 km – Dziwnówku. Doskonale wyszkolona kadra prowadzi zajęcia z windsurfingu oraz kitesurfingu o różnym stopniu zaawansowania.

Trasy rowerowe – długie szlaki dla miłośników rajdów rowerowych wzdłuż wybrzeża, które będą idealną okazją do spędzania czasu zarówno dla wieloletnich wielbicieli turystyki rowerowej, jak i niedzielnych podróżników. Wspaniałe krajobrazy umilą czas każdemu, kto skorzysta z tej możliwości.

Bałtycki Park Dinozaurów – zdobywanie wiedzy o czasach prehistorycznych połączone z atrakcjami i rozrywką na świeżym powietrzu. Poza ścieżką edukacyjną, muzeum, parkiem rozrywki oraz sklepem z pamiątkami i restauracją, znajduję się tutaj również Park Safari Wrzosowo, gdzie można się zetknąć z rzadkimi gatunkami zwierząt, np. z australijskim białym kangurem, strusiami, owcami kameruńskimi oraz z wieloma innymi, niespotykanymi okazami.

Pozostałości kościoła w Trzęsaczu – niezwykłe ruiny budowli jako dowód niszczącej siły fal morskich, oddalone od Dziwnowa o 16 km. Obecnie zachowana część południowej ściany robi duże wrażenie, a klimatu temu miejscu dodają bardzo interesujące legendy, których poznanie polecamy miłośnikom opowieści z dreszczykiem.

Kamień Pomorski – zabytkowe miasto z najstarszą budowlą sakralną na Pomorzu Zachodnim, Katedrą św. Jana oraz stanowiskiem archeologicznym na terenie średniowiecznego grodu. Dodatkowo przez cały sezon organizowany jest tam Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej.

Woliński Park Narodowy – pierwszy nadmorski park w Polsce z Zagrodą Pokazową Żubrów, położony na wyspie Wolin. Znajduje się w nim pięć czynnych punktów widokowych, liczne ścieżki turystyczne oraz przepiękne Jezioro Turkusowe. A to tylko część atrakcji tego wyjątkowego miejsca.

Pola Golfowe – możliwość gry w Kołczewie na polach klasy mistrzowskiej, treningowych, Chopping Area, Pitching Area oraz 2 Putting Greens. Pole Golfowe oferuje również możliwość nauki i doskonalenia technik gry prowadzonej przez zawodowego trenera. Na terenie dostępny jest sklep ze sprzętem golfowym oraz bar.

Międzyzdroje – najbardziej znany kurort Pomorza Zachodniego, położony na wyspie Wolin. Znajduje się tam wiele atrakcji takich jak Muzeum Figur Woskowych, Promenada Gwiazd oraz 300-metrowe molo. To prawdziwe nadmorskie centrum wypoczynku i turystyki, odwiedzane również przez przyjezdnych zza granicy.